Aktualności Zdrowie

Bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla mężczyzn

Bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla mężczyzn
Warszawa, 09.10.2014 Skontroluj swoje zęby z Markiem Włodarczykiem! Dlaczego mężczyźni pamiętają o regularnych przeglądach samochodów, a unikają kontroli własnego zdrowia? Pora to zmienić! Zapraszamy na

Warszawa, 09.10.2014

Skontroluj swoje zęby z Markiem Włodarczykiem!

Dlaczego mężczyźni pamiętają o regularnych przeglądach samochodów, a unikają kontroli własnego zdrowia? Pora to zmienić! Zapraszamy na spotkanie ?Mężczyzna na przeglądzie?, podczas którego znany aktor ? Marek Włodarczyk ? rozda vouchery na bezpłatne przeglądy stomatologiczne i opowie, dlaczego regularne kontrole zębów są tak ważne.

Według badań przeprowadzonych na potrzeby kampanii ?Lekcja stomatologii? , problem dentofobii dotyczy nie tylko dzieci, ale także dorosłych, w tym co drugiego mężczyzny. W trakcie spotkania ?Mężczyzna na przeglądzie? eksperci z zakresu stomatologii oraz psychologii odpowiedzą na pytania: dlaczego mężczyźni unikają fotela stomatologicznego? Czy wstydzą się przyznać do dentofobii? Dlaczego wolą leczyć zęby u stomatologów ? kobiet?
Spotkanie ?Mężczyzna na przeglądzie? odbędzie się w środę 15 października o godzinie 12.00
w warszawskiej klinice Prima-Dent przy ul. Grójeckiej 77.

Głos zabiorą dr Przemysław Uliasz z warszawskiej kliniki Prima ? Dent oraz dr Aleksandra Piotrowska ? psycholog. Gościem specjalnym będzie ambasador akcji ? aktor telewizyjny, filmowy i teatralny Marek Włodarczyk. Gwiazdor, kojarzony często z rolami ?twardych facetów?, opowie jak ważna jest dbałość o higienę jamy ustnej w życiu każdego mężczyzny.

Zachęcamy wszystkich, niezależnie od płci i wieku, do wzięcia udziału w wydarzeniu. Każdy uczestnik zostanie obdarowany voucherem na bezpłatne przeglądy stomatologiczne! Uczestnictwo nie wymaga wcześniejszych zapisów.

?Mężczyzna na przeglądzie? to wydarzenie organizowane w ramach kampanii ?Lekcja Stomatologii? – inicjatywy Fundacji ?Nadzieja dla Zdrowia? oraz NZOZ Prima-Dent w Warszawie. Jej celem jest pozytywne wpłynięcie na świadomość, a docelowo na stan i przyszłość uzębienia Polaków oraz wyeliminowanie stresu stomatologicznego. W ramach kampanii organizowane są między innymi lekcje edukacyjne dla przedszkoli, szkół, uniwersytetów trzeciego wieku oraz przedsiębiorstw, w czasie których uczestnicy zapoznawani są z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej oraz redukcji stresu stomatologicznego. Akcja promocji zdrowia jamy ustnej u dzieci i młodzieży pod hasłem ?Lekcja stomatologii? prowadzona jest od 1999 roku. Do tej pory wzięło w niej udział już ponad 30 tysięcy uczniów.

A to już wiesz?  II Kongres E(x)plory: Innowacje – do przodu, czyli którędy?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy