BIZNES Motoryzacja

Firmowe hatchbacki klasy C – co oferują wersje bazowe?

Firmowe hatchbacki klasy C – co oferują wersje bazowe?
Według najnowszych danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego najpopularniejszym segmentem minionego roku okazała się klasa

Data publikacji: 2018-02-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Firmowe hatchbacki klasy C – co oferują wersje bazowe?
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja

Według najnowszych danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego najpopularniejszym segmentem minionego roku okazała się klasa C.

Firmowe hatchbacki klasy C – co oferują wersje bazowe? BIZNES, Motoryzacja - Według najnowszych danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego najpopularniejszym segmentem minionego roku okazała się klasa C.

Według najnowszych danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego najpopularniejszym segmentem minionego roku okazała się klasa C. Od stycznia do grudnia zarejestrowano w sumie 139 tys. kompaktów. Jak podaje Samar, prawie 70 proc. samochodów w Polsce rejestrowanych jest na firmy, które w znacznej mierze upodobały sobie właśnie ten segment. Sprawdzamy, co oferują popularne hatchbacki klasy C w wersjach bazowych.

Toyota Auris

Ceny tego modelu Toyoty w odmianie 5-drzwiowej zaczynają się od 66 900 zł, a po uwzględnieniu ujętego w cenniku rabatu w wysokości 11 000 zł samochód ten kosztuje od 55 900 zł. Najtańszy Auris jest dostępny w wersji Active z silnikiem benzynowym o pojemności 1,33 litra i mocy 99 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej.

Na liście wyposażenia można znaleźć między innymi automatyczną klimatyzację oraz 7 poduszek powietrznych i dzienne światła LED. Samochód został również wyposażony w radio CD MP3 z systemem Bluetooth – całością można przy tym sterować również za pomocą przycisków na kierownicy, a pomiędzy zegarami znajduje się wyświetlacz komputera pokładowego.

W obowiązującym obecnie cenniku wyprzedaży wybierając wersję Active można zyskać w sumie 11 tys. zł, a przednie i tylne czujniki parkowania w pakiecie Park kosztują obecnie 1,2 tys. zł, czyli o 1 000 zł mniej niż standardowo. Część zaoszczędzonej kwoty można zainwestować w Pakiet Safety – dodatkowe systemy zwiększające bezpieczeństwo. Za 2 300 zł otrzymamy układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego, układ rozpoznawania znaków drogowych, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, światła drogowe automatycznie zmieniające się na światła mijania i czujnik zmierzchu.

Opel Astra

Cena katalogowa tego pięciodrzwiowego hatchbacka zaczyna się od 59 900 zł. Po uwzględnieniu rabatu widniejącego w cenniku (rok produkcji 2017) cena wynosi od 54 400 zł za odmianę Essentia. W tym przypadku pod maską znajduje się silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra i mocy na poziomie 100 KM.

A to już wiesz?  Rekordowe zamówienia na nowego Lexusa LS

Samochód jest wyposażony w klimatyzację sterowaną ręcznie – w najtańszej odmianie tego modelu nie ma możliwości jego doposażenia w automatyczny układ klimatyzacji. Na liście znalazł się również radioodbiornik z łączami Bluetooth i USB. Przyciski na kierownicy służące między innymi do sterowania systemem audio wymagają jednak dopłaty na poziomie 200 zł, podobnie jak obecność komputera pokładowego – ten z kolei został wyceniony na 600 zł. Wybranie bazowej odmiany tego modelu uniemożliwia również zakup dodatkowych systemów bezpieczeństwa (2 600 zł). Jeśli zależy nam na czujnikach parkowania, trzeba za nie dopłacić 1 700 zł.

Volkswagen Golf

Samochód ten zgodnie z cennikiem obejmującym egzemplarze wyprodukowane w 2017 roku (rok modelowy 2018) kosztuje w wersji podstawowej Trendline od 69 750 zł. Pod maską opisywanego auta znajduje się w tym przypadku silnik benzynowy o pojemności jednego litra i mocy 85 KM. Wersja z silnikiem benzynowym o podobnej mocy do wyżej wymienionych modeli to 1,0 TSI (110 KM), a jej cena zaczyna się od 75 250 zł.

Na liście wyposażenia najtańszej odmiany tego modelu znajduje się między innymi klimatyzacja z manualną regulacją oraz komputer pokładowy z monochromatycznym wyświetlaczem. System radiowy obejmuje 6,5-calowy wyświetlacz dotykowy, czytnik kart SD oraz możliwość odtwarzania formatu MP3. Sterowanie audio z kierownicy to dodatkowy koszt na poziomie 650 zł.

Również i ten model nie ma możliwości wyposażenia bazowej odmiany w dodatkowe systemy bezpieczeństwa czynnego. Na liście standardowych układów niewymagających dopłaty znajduje się tylko czujnik zmęczenia kierowcy oraz system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania. Pakiet Drogowy Plus składający się z asystenta toru jazdy, asystenta hamującego w przypadku zasłabnięcia kierowcy, asystenta jazdy w korku, systemu Dynamic Light Assist, monitorowania martwego pola i systemu rozpoznawania znaków drogowych dostępny jest w najdroższej odmianie tego modelu Highline (od 87 050 zł) – i kosztuje 4 100 zł.

Ford Focus

Wersja 5-drzwiowa kompaktowego Forda startuje w odmianie Trend od 67 070 zł. Również i ten importer ogłasza wyprzedaże 2017, ale po szczegółową ofertę należy zgłosić się do jednego z autoryzowanych salonów marki. Odmiana bazowa napędzana jest sinikiem o pojemności 1,6 litra i mocy 85 KM (w wersji 105 KM cena wynosi 70 070 zł). Konkurencyjna do wyżej wymienionych modeli odmiana 100-konna wyposażona jest w silnik o pojemności 1 litra i kosztuje od 72 070 zł.

A to już wiesz?  Niebezpieczna Wielkanoc na drogach

 Samochód w podstawowej odmianie został wyposażony między innymi w manualną klimatyzację – dopłata do klimatyzacji automatycznej to 2,5 tys. zł (w pakiecie otrzymuje się wtedy między innymi felgi aluminiowe, czujniki parkowania oraz elektryczne sterowanie szybami tylnymi). Samochód został również wyposażony w radioodtwarzacz CD/MP3 z możliwością sterowania z kierownicy.

Podstawową wersję tego modelu można doposażyć w systemy bezpieczeństwa. Obejmuje je pakiet Driver Assistance dostępny z wybranymi silnikami, składający się między innymi z systemu zapobiegającego kolizjom przy małych prędkościach, systemu monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach z funkcją ostrzegania o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony, a także systemu wspomagającego utrzymanie pojazdu na pasie ruchu, automatycznego sterowania światłami drogowymi, monitorowania koncentracji kierowcy i rozpoznawania znaków drogowych. Jego cena w przypadku odmiany Trend wynosi 5 600 zł.

Kia cee’d

Koreański hatchback z 5-drzwiowym nadwoziem kosztuje od 56 990 zł. Auta wyprodukowane w zeszłym roku, które objęte są akcją wyprzedażową, zostały wycenione przez importera od 52 490 zł. Pod maską najtańszej wersji znajduje się silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra i mocy 100 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów o 6 przełożeniach.

Bazowa odmiana S została wyposażona między innymi w manualną klimatyzację – w przypadku wersji S nie można dokupić automatycznej klimatyzacji, ta dostępna jest w droższej wersji M i wraz z Pakietem Komfortowym kosztuje 2,5 tys. zł. Na liście znajduje się również radioodtwarzacz CD MP3 z funkcją sterowania w kole kierownicy i Bluetooth, a także komputer pokładowy. Opisywaną wersję można również doposażyć w tylne czujniki parkowania – ich koszt to 1 tys. zł. Systemy bezpieczeństwa czynnego nie są dostępne w tym modelu.

Mazda 3

Ceny japońskiego kompaktu zaczynają się od 68 900 zł. Najtańsza odmiana SkyGO napędzana jest silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra i mocy 100 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów o 6 przełożeniach.

A to już wiesz?  Wzrost sprzedaży Idea Getin Leasing pomimo pandemii w Polsce

Na liście wyposażenia odmiany SkyGO znaleźć można między innymi manualną klimatyzację (automatyczna nie jest dostępna w tej wersji), ale brakuje komputera pokładowego. System audio składa się radia AM/FM z wejściem AUX/USB (CD/MP3 występuje w wyższej wersji wyposażenia). Na liście zabrakło także systemu Bluetooth.

Bazowa odmiana nie może być również wyposażona w Pakiet Safety składający się z dodatkowych aktywnych systemów zwiększających bezpieczeństwo. Pakiet ten został wyceniony na 2 900 zł i występuje w topowej wersji SkyPASSION, której ceny zaczynają się od 87 900 zł.

Renault Megane

Najtańsza odmiana Megane w podstawowej wersji Life została wyceniona na 59 900 zł – zarówno z rocznika w 2017, jak i 2018. Pod maską opisywanej wersji pracuje jednostka benzynowa o pojemności 1,6 litra generująca 114 KM. Napęd przekazuje 5-biegowa, manualna skrzynia biegów.

Samochód w wersji Life został wyposażony między innymi w manualną klimatyzację – automatyczna dostępna jest dopiero od wyższych wersji. Na liście wyposażenia znalazł się również radioodtwarzacz Bluetooth z USB/jack i wyświetlaczem monochromatycznym 4,2 cala.

Również w przypadku tego modelu najtańsza odmiana nie może być doposażona w dodatkowe systemy bezpieczeństwa – te występują w wyższych odmianach wyposażenia.

Citroen C4

Ceny tego modelu zaczynają się od 59 990 zł. Opisywana odmiana Feel jest przy tym wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i mocy 110 KM. Napęd przekazuje manualna skrzynia o pięciu przełożeniach.

Samochód w bazowej odmianie został wyposażony między innymi w dwustrefową klimatyzację automatyczną oraz radio CD/MP3 z zestawem głośnomówiącym Bluetooth oraz port USB. Już w wersji podstawowej Citroena można doposażyć między innymi w system kontroli martwego pola, wspomaganie parkowania (czujnik z przodu i tyłu) czy w światła przeciwmgłowe z funkcją doświetlania zakrętów – taki pakiet został wyceniony na 4 000

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Firmowe hatchbacki klasy C – co oferują wersje bazowe? BIZNES, Motoryzacja - Według najnowszych danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego najpopularniejszym segmentem minionego roku okazała się klasa C.
Hashtagi: #BIZNES #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy