Wiadomości branżowe

Jubileuszowe rozmowy o bezpieczeństwie na drodze

Blisko 140 specjalistów spotka się na Politechnice Gdańskiej by porozmawiać o bezpieczeństwie ruchu drogowego. X Jubileuszowe Międzynarodowe Seminarium GAMBIT 2014 odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia.   Cykl seminariów na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego został zainicjowany przez Katedrę Inżynierii Drogowej Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska

Blisko 140 specjalistów spotka się na Politechnice Gdańskiej by porozmawiać o bezpieczeństwie ruchu drogowego. X Jubileuszowe Międzynarodowe Seminarium GAMBIT 2014 odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia.

<

p> 

Cykl seminariów na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego został zainicjowany przez Katedrę Inżynierii Drogowej Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska w 1996 roku, jako forum dyskusji nad powstającym wówczas pierwszym krajowym programem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Od tego czasu spotkania poświęcone szeroko pojętej problematyce bezpieczeństwa organizowane są co 2 lata, a seminarium GAMBIT na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń przyciągających uwagę przedstawicieli świata nauki, administracji, organizacji pozarządowych i biznesu związanych z tematyką poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Swój udział w tym roku zapowiedzieli m. in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i przedstawiciele jednostek samorządowych. Nie zabraknie również gości zagranicznych.

Jubileuszowe Seminarium jest okazją do podsumowania niemal 20 lat, jakie upłynęły od pierwszego spotkania w Gdańsku. Podczas drugiego dnia wydarzenia uczestnicy wezmą udział w warsztatach, które przybiorą formę otwartej dyskusji w mniejszych grupach. Tematykę warsztatów ujęto w trzech sesjach: programowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego, bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym i bezpieczna infrastruktura drogowa.

więcej informacji na stronie www.gambit.org.pl

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy