BIZNES Motoryzacja

Nowe ogrzewanie postojowe od Webasto

Nowe ogrzewanie postojowe od Webasto
Dzięki zimowej nowości Webasto utrzymanie wysokiego komfortu podróży, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera nigdy nie było tak

Data publikacji: 2014-11-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowe ogrzewanie postojowe od Webasto
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja

Dzięki zimowej nowości Webasto utrzymanie wysokiego komfortu podróży, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera nigdy nie było tak proste.

Nowe ogrzewanie postojowe od Webasto BIZNES, Motoryzacja - Dzięki zimowej nowości Webasto utrzymanie wysokiego komfortu podróży, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera nigdy nie było tak proste.

Niezależne od silnika nagrzewnice Air Top Evo 40 i Air Top Evo 55 mogą być wykorzystywane do ogrzewania pojazdów użytkowych i specjalnych, samochodów kempingowych i łodzi. Nowe ogrzewanie postojowe Webasto zapewnia wysoką wydajność i niskie zużycie energii nawet na dużych wysokościach.

Nowe Air Top Evo ogrzewają wnętrze szczególnie szybko i sprawnie, zapewniając produkcję ciepła większą o 10 proc., w porównaniu do poprzednich modeli. Nowe nagrzewnice pracują przy tym znacznie ciszej oraz zużywają mniejszą ilość energii, przez co mogą być z powodzeniem wykorzystywane do ciągłego ogrzewania pojazdów. Poprawa parametrów nowych modeli Air Top Evo była możliwa dzięki ulepszonej kontroli wydajności cieplnej.

Grzeje na dużych wysokościach

Air Top Evo sprawdzają się również znakomicie podczas zimowego wypoczynku w górach. Optymalne działanie nagrzewnic jest zapewnione do 2200 m n.p.m. Dzięki automatycznej kompensacji wysokościowej urządzenie gwarantuje optymalne spalanie, nawet gdy zawartość tlenu w powietrzu zmniejszy się z powodu obniżenia ciśnienia na dużych wysokościach.

Nowe nagrzewnice są dostępne w Polsce za pośrednictwem sieci dealerskiej Webasto, jako wyposażenie oryginalne lub w ramach modernizacji. Maksymalna moc grzewcza Air Top Evo 40, to 4,0 kW, z kolei Air Top Evo 55, to 5,5 kW. Oba urządzenia są przeznaczone dla pojazdów z silnikiem Diesla (instalacja elektryczna 12/24 V) lub silnikiem benzynowym (z instalacją 12 V).

* * *

O firmie Webasto:

Webasto Petemar jest częścią koncernu Webasto AG, którego siedziba mieści się  w Stockdorfie pod Monachium. Webasto pozostaje firmą rodzinną od momentu jej założenia w 1901 roku. Koncern ma obecnie ponad 50 oddziałów na całym świecie (z tego ponad 30 zakładów produkcyjnych). Firma specjalizuje się w produkcji rozwiązań umożliwiających zarządzanie komfortem cieplnym wewnątrz pojazdu oraz systemów dachowych. Webasto należy do 100 największych dostawców urządzeń dla przemysłu samochodowego na świecie. W roku 2011 grupa Webasto wygenerowała sprzedaż w wysokości ponad 2,3 mld EUR przy zatrudnieniu ponad 9.500 pracowników. Kluczowe obszary specjalizacji koncernu to projektowanie i produkcja systemów okien i modułów dachowych oraz dachów do kabrioletów, systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji do samochodów osobowych, kamperów, jachtów i łodzi, a także do pojazdów użytkowych i specjalnych. Więcej informacji o firmie Webasto można znaleźć na stronie internetowej: www.webasto.pl

A to już wiesz?  Nagroda US News dla Lexusa

Kontakt prasowy:

Marta Rakoczy, ConTrust Communication, ul. Grójecka 194/169, 02-390 Warszawa, tel. 605-073-929,
e-mail: [email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowe ogrzewanie postojowe od Webasto BIZNES, Motoryzacja - Dzięki zimowej nowości Webasto utrzymanie wysokiego komfortu podróży, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera nigdy nie było tak proste.
Hashtagi: #BIZNES #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy