BIZNES Motoryzacja

Webasto otwiera nową fabrykę w chińskim Guangzhou

Webasto otwiera nową fabrykę w chińskim Guangzhou
Webasto, jeden ze 100 największych na świecie dostawców branży motoryzacyjnej, przeniosło produkcję w Guangzhou w prowincji Guangdong na południu Chin do nowej, większej

Data publikacji: 2018-04-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Webasto otwiera nową fabrykę w chińskim Guangzhou
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja

Webasto, jeden ze 100 największych na świecie dostawców branży motoryzacyjnej, przeniosło produkcję w Guangzhou w prowincji Guangdong na południu Chin do nowej, większej fabryki.

Webasto otwiera nową fabrykę w chińskim Guangzhou BIZNES, Motoryzacja - Webasto, jeden ze 100 największych na świecie dostawców branży motoryzacyjnej, przeniosło produkcję w Guangzhou w prowincji Guangdong na południu Chin do nowej, większej fabryki.

Webasto, jeden ze 100 największych na świecie dostawców branży motoryzacyjnej, przeniosło produkcję w Guangzhou w prowincji Guangdong na południu Chin do nowej, większej fabryki. Podczas ceremonii otwarcia zakładu firma poinformowała, że w 2017 roku po raz pierwszy sprzedaż w Chinach przekroczyła wartość miliarda euro. Oznacza to, że rynek chiński odpowiada za około jednej trzeciej sprzedaży Grupy Webasto.

„Ciągły wzrost sprzedaży w ostatnich latach potwierdza popularność naszych produktów oraz naszą skuteczność na największym rynku motoryzacyjnym świata” – powiedział dr Holger Engelmann, Prezes Zarządu Webasto SE, podczas ceremonii otwarcia nowego zakładu w Guangzhou. – „Nasz silny zespół w Chinach, jego zaangażowanie i ciężka praca, przyczyniają się do umocnienia reputacji Webasto jako cenionego partnera klientów lokalnych i międzynarodowych”.

Strategiczna inwestycja

Firma Webasto rozpoczęła produkcję szyberdachów w Guangzhou w roku 2006 w wynajętych budynkach. Wraz z przeprowadzką do gruntownie odnowionego budynku o powierzchni ok. 30 tys. m² na własnej działce o powierzchni ok. 65 tys. m², firma ponownie zwiększa swoją obecność w Chinach, a nowy obiekt stwarza możliwości dalszego rozwoju. W ten sposób inwestycja w Guangzhou wpisuje się w realizowaną przez Webasto strategię „Wzmacnianie i uczestnictwo”.

„Nasza inwestycja w Guangzhou jest posunięciem o znaczeniu strategicznym. Z jednej strony wspiera ona ważny dział szyberdachów, a z drugiej przygotowuje grunt pod przyszłą produkcję systemów akumulatorowych” – wyjaśnia dr Holger Engelmann.

Potencjał produkcyjny do 1,6 mln szyberdachów rocznie

Nowa fabryka położona jest zaledwie ok. 500 metrów od starego zakładu. Dzięki temu przeprowadzkę można dokonać etapami, zapewniając ciągłość produkcji. W swoim przemówieniu podczas uroczystości otwarcia nowego obiektu dr Engelmann podziękował pracownikom za duże zaangażowanie. Dzięki inwestycji liczba zatrudnionych ma wzrosnąć z 500 do ponad 600 osób.

A to już wiesz?  Jak radzić sobie z uciążliwymi zabrudzeniami w samochodzie?

Na chińskim rynku zapotrzebowanie na szyberdachy, w szczególności na duże dachy panoramiczne, nieustannie rośnie. Zakład w Guangzhou w przyszłości będzie w stanie produkować nawet do 1,6 miliona szyberdachów rocznie, co oznacza, że będzie on jedną z największych fabryk Webasto na świecie. Jego głównymi klientami są przedsiębiorstwa joint venture, takie jak Dongfeng Nissan, FAW-VW czy Guangzhou Honda, które mają w tym regionie swoje zakłady produkcyjne.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Webasto otwiera nową fabrykę w chińskim Guangzhou BIZNES, Motoryzacja - Webasto, jeden ze 100 największych na świecie dostawców branży motoryzacyjnej, przeniosło produkcję w Guangzhou w prowincji Guangdong na południu Chin do nowej, większej fabryki.
Hashtagi: #BIZNES #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy