BIZNES Motoryzacja

Toyota najczęściej wyszukiwaną marką w internecie

Toyota najczęściej wyszukiwaną marką w internecie
Toyota to jeden z największych i najpopularniejszych producentów samochodów na

Data publikacji: 2018-11-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Toyota najczęściej wyszukiwaną marką w internecie
Kategoria: BIZNES, Motoryzacja

Toyota to jeden z największych i najpopularniejszych producentów samochodów na świecie.

Toyota najczęściej wyszukiwaną marką w internecie BIZNES, Motoryzacja - Toyota to jeden z największych i najpopularniejszych producentów samochodów na świecie.

Toyota to jeden z największych i najpopularniejszych producentów samochodów na świecie. Okazuje się, że nie tylko w tym realnym. Badanie przeprowadzone przez brytyjską firmę ubezpieczeniową Veygo pokazuje, że Toyota jest również najczęściej wyszukiwaną marką samochodową w internecie.

 

Toyota najpopularniejsza w internecie

Według badań Veygo, użytkownicy internetu średnio 7,8 miliona razy miesięcznie poszukują informacji na temat Toyoty i produkowanych przez nią samochodów. Drugą najpopularniejszą marką jest Honda z wynikiem 7 mln zapytań, a trzecie miejsce zajął Ford, który był średnio wyszukiwany 6,4 mln razy na miesiąc.
 

Zwycięstwo również w Polsce

Toyota okazała się również najpopularniejsza w największej liczbie krajów – aż w 57 z 171 przeanalizowanych. Japoński producent zyskał najwyższe wyniki w takich państwach jak Australia, Finlandia, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia, a także w Polsce. W tej kategorii na drugim miejscu znalazło się BMW, najchętniej wyszukiwane w 25 państwach, a trzecie miejsce zajął Mercedes-Benz z największą popularnością w 23 krajach.

Marki popularne na szczycie

W wyraźnej większości państw najczęściej wyszukiwanymi markami są te klasyfikowane jako popularne, a zapytania dotyczą samochodów rozważanych do zakupu. Jednak, co ciekawe, w krajach takich jak Venezuela, Nepal czy Bangladesz najchętniej wyszukiwanym producentem było… Lamborghini. Warto również dodać, że tylko w pięciu krajach użytkownicy internetu najczęściej poszukiwali informacji o rodzimych producentach.
 

Najpopularniejsze w Google

Badanie dotyczące popularności w internecie zostało przeprowadzone przez brytyjską firmę ubezpieczeniową Veygo. Raport stworzono na podstawie informacji o 42 najpopularniejszych markach samochodowych na świecie, które w ciągu 12 miesięcy były najczęściej wyszukiwane w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej – Google.

 

10 Najczęściej wyszukiwanych marek samochodowych

1. Toyota

2. Honda

A to już wiesz?  Goodyear i Lexus kształtują przyszłość elektrycznej mobilności

3. Ford

4. Hyundai

5. BMW

6. Volkswagen

7. Mercedes-Benz

8. Nissan

9. Audi

10. Renault

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Toyota najczęściej wyszukiwaną marką w internecie BIZNES, Motoryzacja - Toyota to jeden z największych i najpopularniejszych producentów samochodów na świecie.
Hashtagi: #BIZNES #Motoryzacja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy